Uutissi Turust 6.1 -ei virallissi mut torellissi

 

Uutissi Turust. Uutislopppiaisukkona Vähä Heikkilä morjens.

ooo

Uusi vuasi taas alkanu ja hyvii lupauksii tehty. Ekonomi Karlssoniki  on alottelemas tipatont tammikuuta. Toimituksemme tiarusteli et eiks o vähä myähäst ku jo loppiainenki on  menos mihen hän myänsi et tavallans on ku hänel on viäl viimevuatimnenki rästis.

ooo

Uusi hotellei kovin suunnitellaan Turun seudul ja kyselty on sitäki et mihen niit kaikkii tarvita. No tiätystenkin sihen et nee kaik ketä on vuakranne kämppäns Airbiiändbiille vai mikä se on tarttee majapaikan he kans.

ooo

Porvoos makaavan kiinalaispaatin miähistö on saanu yllättävii tuen ilmauksii suamalaisilt suunnistusjoukkueilt. MS Parma ja Paimion Rasti ainakin on kertonu kuin turhauttavaa se  on jos ankkuri tipahtaa.

ooo

Yks Koskine Raunistulast minkä mää hyvin tunnen on avannu Only Fans tilin misä hän jakaa maksuu vastaan ittestänns kuvii alusvaatteisillans. Kyseli et mimmottos ilmottaa tulot verotukses. Toimituksemme vastaa et tämä ei o hankkees suurin vastaan tuleva onkelma.

ooo

Terve siv vaa.

 


Näytä kaikki yritykset