Tampereen yliopistos on alettu tutki tota ekolokia kovi. Siäl on huamattu et mustanmakkaran kans tarjotut pualukat ei men kertasyämisel juur miksikä ja sen tähren ne selvittä ny voisisiks niit kiärrättä.
Turus on koeajettu Uudeskaupunkis valmistetui sähköautoi. Tamperen kaupunki olis halunnu tämmössi esittelyi kans mut luapus sejjälkeen ku oliva laskene ettei kannata: Ukist on Tamperel sevverran pitkä matka et tuski johrot kumminka riittäis.
Noit on noit painel pruuttavi harjattomi pikapesulaitteistoi Tampere hualtoasemil kans. Piänt kritikki on esittäne vallankim moottoripyäräilijät mil ei meina pyssy kypärät pääs.
Kiva päivä sul …Nääs
O oma ittes vaan
https://www.facebook.com/uutissiturust/ Klikkaa Voimalaan tästä
Tuomas Myllykoski – Kun asiat hoidetaan maaliin asti
Asuntokauppa on usein yksi elämän suurimmista päätöksistä. Silloin tarvitaan välittäjä, joka ei jää pohtimaan sivusta, vaan tarttuu toimeen. Turun
Voimala
https://www.facebook.com/profile.php?id=61590592702217
30.5.2026
3 merkkiä siitä, että tarvitset lepoa
https://www.facebook.com/profile.php?id=61590592702217 1. Ärsyynnyt tavallista helpommin 2. Lepokaan ei enää tunnu palauttavan 3. Ilo katoaa asioista, joista ennen nautit
Kun elämä mahtui kahteen muovikassiin
Turkulainen Ville Mäkilä rakentaa palvelua, jossa lahjoittaminen tehdään helpoksi ja osaksi tavallista arkea. Hänen perustamassaan Auttamisesta Arkea -palvelussa yritys tai