Sinulle Yrittäjä! Turust.fi tiimi kasvaa.
Jari (Jartsa) Lahtonen, sydän tukevasti Turkulaisessa peruskalliossa.
Jatkossa Jarin avustuksella myös yrityksillä on mahdollisuus esittäytyä Turust.fi- sivuilla vieraileville seuraajille.
”Tuntza” Mika Tunturi, hyvä ystävä, kuvailee Jaria seuraavasti:
”Siinä vaiheessa kun toinen henkilö kokee että tarpeeksi on tehty, Jari kokee vasta syöneensä aamupalan.
Huumori kuuluu tärkeänä osana Jartsan työkalupakkiin. Aina kuulunut ja hyvä näin.
Toivon vilpittömästi Sinun olevan jossain vaiheessa niin onnekas että pääsisit hänen kanssaan jakamaan ajatuksia sekä ideoita ja samalla toteamaan paikallisen, tunnetun sivuston mahdollisuudet markkinoinnin osalta.
Jartsa on kaveri jolla on useampaan asiaan ymmärrystä ja jos ei jostain syystä ole, hän hahmottaa hetkessä tilanteen ja pyrkii pääsemään kanssasi samalle aaltopituudelle.
Arvostan myös sitä että hän haluaa aina kuulla kohdattavan siten, että löydätte yhteisen ajatuksen siitä mitä viestiä haluatte välittää eteenpäin.
Jartsalla ei muuten ole tapana taivutella kohdattavan sanoja oman korvasyyhynsä mukaisiksi, vaan kuuntelee aidosti toista osapuolta hymyssä suin.
En voi olla toteamatta tähän loppuun, että montaa miestä en tunne, jolle perheen merkitys on niinkin valtava.
Jos joku este tulee puhua Jartsan kanssa, se on lähes aina perhe joka on mennyt prioriteeteissa juuri sinun edellesi.
En näistä syistä koe millään tavalla ihmeellisenä asiana, että kaveri saa viikottain pyyntöjä sparraajaksi tai konsultoimaan erilaisissa asiayhteyksissä.
Semmoinen mies se Jartsa. Ei paha.
Jää ihmettelemään, jotain uutta on aivan varmasti tulossa.”
Mika ”Tuntza” Tunturi
Star Tours -Matkoja vuodesta 1986

Olemme henkilökohtaiseen palveluun ja helppoon asiointiin panostava matkatoimisto. Järjestämme pakettimatkoja ympäri vuoden sekä Suomeen että ulkomaille, aina päivän mittaisista
Auringonvalo on yksi luonnon voimakkaimmista ja tärkeimmistä hyvinvoinnin lähteistä! Tässä kattava ja helposti ymmärrettävä yhteenveto auringonvalon hyödyistä ihmiselle

☀️ 1. D-vitamiinin lähde Auringon UVB-säteily saa ihon tuottamaan D-vitamiinia, jota tarvitaan: Luuston ja hampaiden vahvuuteen Immuniteetin toimintaan Mielialan
Kenen kanssa herkkuaterialle?

Osallistu Facebookissa allaolevasta linkistä https://www.facebook.com/uutissiturust
8 hyvää asiaa hunajasta

🍯 1. Luonnollinen makeuttaja Hunaja on makea, mutta siinä on enemmän makua ja vähemmän prosessointia kuin valkoisessa sokerissa. Koska
Sattus ja tapahtus

Pihlajalinna Dragonmelonnan voittajiksi toistamiseen

Dragonmelonta kokosi jälleen yli 200 osallistujaa hyväntekeväisyyden pariin. Yrittäjän päivänä 5.9. järjestetyssä hyväntekeväisyys-tapahtumassa yritysten ja yhdistysten edustajista koostuvat joukkueet