Hyvi uutissi – 4 vinkki ja sää voit paremmi

 

1. Nuku riittäväst ja hyvi

Laita tiatska ja känny kiinni tunti ennen ku meet maate. Pirä huali et saat vähintäs 6,5-7 tunti unta. Rentouru vähä, o vaik vartti pihal.

2. Syä kunnon aamupala.

Puuro, leippä ja jottan vihriä. Jos syäminen panee hantti aamusin, tee vaik hedelmä smoothie illal valmiiks jääkaappiin. Jotta sun täyty syärä.

3. Tee sapuskaa valmiiks jääkaappiin usiammal päiväl.

Tämmöttös sun ei tartte napsi kaikki herkui koko aja ku sää syät alkuehtost ruakka ku o jo valmist

4. Älä syä sokeri

Kukka ei o sanonu et valkosen sokerin syänti on hyväks. Funteera hiuka kuip paljo missäki on makkia.

Tää ov vaa vähä, mut jostan on hyvä alotta 🙂

Yrityskyläs – Eve the Creator

Ulvilasta Australian kautta Liedon perälle. Tapaan Eveliina Sillanpään, kotoisasti Even, konttorissaan Turun keskustassa. Konttori on yhteistyötila, jossa toimii myös muita

Lue lisää

Tekoäly yksinyrittäjän työkaluna

  Tekoäly yksinyrittäjän työkaluna –mahdollisuudet, rajat ja konkreettiset askeleet Tekoäly on muuttanut liiketoimintaympäristöä nopeammin kuin moni osasi ennustaa. Vielä muutama

Lue lisää


Näytä kaikki yritykset