Kaarinan kaupunki on mukana Lahjoita lämpöä -kampanjassa. Tule mukaan neulomaan!
Lahjoita lämpöä on A-klinikkasäätiön ja EHYT ry:n kampanja, jossa kerätään itse tehtyjä lapasia, sormikkaita ja villasukkia asunnottomille ja muille apua tarvitseville.
Kampanjaan voi osallistua neulomalla haluamansa väriset ja malliset käsineet tai sukat. Tuotteita toivotaan eri kokoisille käsille ja jaloille, erityisesti tarvetta on isoille lapasille.
Kaarinassa on kaksi keräyspistettä, Fiskarin ja Piikkiön palvelupisteet, jotka ottavat lahjoituksia vastaan aukioloaikoinaan.
Lahjoitettavien tuotteiden tulee olla uusia ja käyttämättömiä. Kampanja päättyy 30.11.
Lisätietoja kampanjasta voit lukea EHYT ry:n sivuilta.
Avainsanat: #Kaarina
Ukkosmyrskyt aiheuttivat häiriöitä Varsinais-Suomessa – autoilijoiden ja junaliikenteen käyttäjien syytä olla tarkkana
Kesän voimakkaat ukkoskuurot ovat jättäneet jälkensä myös Varsinais-Suomeen. Perjantain ja lauantain välisenä yönä ukkonen aiheutti häiriöitä erityisesti Raision ja
Jokaisella on oma tarinansa – pieni hyvä teko voi merkitä paljon
Jokaisella on oma tarinansa – siksi pienellä ystävällisyydellä on suuri merkitys Usein näemme ihmisestä vain sen, minkä hän näyttää
O oma ittes vaan
https://www.facebook.com/uutissiturust/ Klikkaa Voimalaan tästä
Tuomas Myllykoski – Kun asiat hoidetaan maaliin asti
Asuntokauppa on usein yksi elämän suurimmista päätöksistä. Silloin tarvitaan välittäjä, joka ei jää pohtimaan sivusta, vaan tarttuu toimeen. Turun
Voimala
https://www.facebook.com/profile.php?id=61590592702217
30.5.2026