Turkulaisen yrityksen perusarvoissa on nuorten kannustaminen ja auttaminen
Jälleen voimme nauttia yhteisistä hetkistä ystävien kanssa kahviloissa ja ulkoilmaravintoloissa..
Otava-kahvilat tarjoaa kesäaikaan työtä yli 60 henkilölle, mukaan lukien kesätyöntekijät ja tuuraajat. Erityisesti nuorten työllistäminen ja auttaminen ovat yrityksen perusarvoja.
Moni kesätyöntekijä palaa uudelleen töihin, ja se jos mikä on hyvä todistus yrityksen onnistumisesta sekä henkilöstön hyvinvoinnista.
Tarjolla onkin monenlaista työtehtävää, lyhyistä tuntikeikoista pitempiin työsopimuksiin. Nuoret arvostavat työssään myös sitä miten raaka-aineet sekä tuotteet ovat tuoreita ja yrityksessä vallitsee ”kestävän kehityksen” tavoite tulevaisuudelle.
Henkilökunta ottaakin aina asiakkaan vastaan iloisena, mikä lämmittää mieltä.
#kesätyötänuorille#hyvääruokaa#kivojakahviloita#turkulaista#
NO NYT ON ARVONTA!

Osallistu ja klikkaa facebookkiin https://www.facebook.com/photo?fbid=1278133614111109&set=pcb.1278135807444223
Uutissi Turust 15.9 -ei virallissi mut torellissi

Uutissi Turust. Uutiskondorikotkana Vähä Heikkilä morjens. ooo Turkulaiset on erelläkävijöi mones asias. Nyt esimerkiks on ratkastu et kummottos voiraan
Ei kukka jaksais vähä appu anta

Ole mukana Lähilauantaissa! Pidetään lähiyritykset ja -palvelut hengissä!

Ole mukana Lähilauantaissa! Mikä Lähilauantai? Päivä, jolloin ostetaan lähialueen pk-yrityksistä ja tuetaan paikallisia oman kylän palveluita. Vedä siis 6.9. ostohousut
Dragonmelonta tuo yritykset sekä yhdistykset tekemään yhdessä hyvää

Kuva: Rabbit Visuals Oy Turun Yrittäjät ry järjestää Dragonmelonta-yleisötapahtuman 5.9.2025 yhteistyössä Raisio-Naantalin ja Airiston nuorkauppakamarien kanssa. Dragonmelonta on hyvänmielen
Hyvä muistaa tänäänkin
